Straipsniai

Klaipėdos apskrities socialdemokratų pasitarimas
  Klaipėdos apskrities socialdemokratų pasitarimas     Antradienį, spalio 20d.,Jūrininkų centre Klaipėdoje vyko LSDP Klaipėdos apskrities skyrių vadovų pasitarimas, kurį vedė LSDP


Tik stiprus kaimas gali sustabdyti emigraciją. V. Baltuonis

Tik stiprus kaimas gali sustabdyti emigraciją

 

vladas_baltuonis

„Vienintelė priemonė išlaikyti valstybę nepriklausoma – tai žemės ūkis. Valdyk nors visus pasaulio turtus, bet jeigu nėra kuom maitintis, Jus esate priklausomi nuo kitų. Prekyba sukuria  turtus, o žemės ūkis suteikia laisvę.“

Ž. Ž. Ruso


Rajono savivaldybės taryboje esu ne naujokas. Dėkoju savo rinkėjams už pasitikėjimą, kad pastaruosius keturiolika metų galėjau atstovauti juos priimant daug sprendimų, kurie vienaip ar kitaip įtakojo rajono  žmonių  gyvenimą.

Visada buvau ir dabar esu įsitikinęs, kad žemės ūkis yra viena iš svarbiausių ekonomikos šakų. Ir jeigu ši šaka bus skatinama ir protingai vystoma mūsų jaunimui nereikės ieškoti laimės kitose šalyse. Stiprus kaimas leis susikurti darbo vietas ten gyvenantiems, suteiks miesto žmonėms darbo, pajamų perdirbant žemės ūkio produkciją, teikiant paslaugas, skatins kitus verslus, pvz.: statybą, prekybą ir t.t.

Jeigu vėl  būsiu  išrinktas į  rajono tarybą, reikalausiu, kad švietimo sistema suteiktų žinių ir gebėjimų jaunam žmogui generuoti pajamas, pakankamas jo gyvenimui, kad gabus, mokslus baigęs jaunimas mokėtų ir galėtų susikurti darbo vietą rajone ar Lietuvoje ir būti naudingas savo šeimai bei gimtam kraštui. Nuolat sieksiu išsaugoti pakankamą mokymo įstaigų tinklą kaimo vietovėse.

Raginsiu naujai išrinktą rajono tarybą priimti sprendimus, kad jaunos ir daugiavaikės šeimos ir toliau būtų aprūpintos socialiniais būstais arba jiems būtų kompensuojamos dalinės nuomos išlaidos.

Kovo 1 dieną, pirmą kartą Nepriklausomoje Lietuvoje atsirado galimybė rajono gyventojams patiems išsirinkti merą. Savivaldai  reikalingas vadovas, sugebantis suvienyti rajono tarybą, administraciją produktyviam ir nuosekliam darbui.

Manau, kad Virginijus Domarkas gali tinkamai atlikti mero pareigas, nes jis turi dalykinių savybių ir yra sukaupęs nemažą patirtį dirbdamas vidurinės mokyklos direktoriumi, rajono savivaldybės vicemeru. Seime jam buvo patikėtos Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko pareigos, dirbo privačiame versle. Dirbdamas rajono savivaldybės administracijos direktoriumi per 2,5 darbo metų Virginijus Domarkas sugebėjo įrodyti administracijai ir Tarybai, kad kaimo vietovėse būtina išsaugoti mažas mokyklas, medicinos punktus, bibliotekas, kultūros centrus ir visą kaimo infrastruktūrą, kas reikalinga jaunoms šeimoms įsikuriant kaime. Kaip pavyzdys, kai vykdant kaimo „genocidą“ be gailesčio, prieš bendruomenių valią, buvo uždarinėjamos kaimo mokyklos iš pradžių joms atimant savarankiškumo statusą ir prijungiant prie miesto mokyklų, o po to visiškai uždarant. Teigiant, kad kaimo vaikus galima susodinti 6 val. ryte į „geltonus“ autobusus ir gabenti nuo pirmos klasės į miesto mokyklas, o kai pripras ir baigs mokyklą – galės sėsti į didelius lainerius ir ramia širdimi skristi dirbti Anglijos, Airijos, Norvegijos fabrikuose.

Mūsų kandidatui į Kretingos rajono merus Virginijui Domarkui pavyko įtikinti administraciją ir esamą Tarybą, kad kaimą reikia atgaivinti. Rudaičių mokyklai buvo suteiktas savarankiškumo statusas. Pradėti spręsti daugiavaikių šeimų aprūpinimo socialiniais būstais kaimo vietovėse klausimai, nuperkant pigius, atskirus namus su žemės sklypais. Tvarkomos gyvenvietės, gatvių apšvietimas, keliai ir viskas, kas patrauklu gyventi kaime ir mieste.

                                             Žemės ūkio gamybos ekonomistas-organizatorius,

                                              Baltuonių kalakutų ūkio įkūrėjas ir savininkas, ūkininkas

Vladas BALTUONIS

Straipsnis publikuotas: laikraščiuose „Pajūrio naujienos“ ir „Švyturys“

 

Skelbimai

KVIEČIAME SKIRTI 1 PROCENTĄ SAVO GYVENTOJŲ PAJAMŲ MOKESČIO KRETINGOS RAJONO
J. K. Chodkevičiaus g. 10–104 kab., Kretinga Tel.: +370 675 24567 Seimo

Nuorodos

logo_lsdms_1

 

 

butkevicius

 

jaunimieciai

 

socialists